Pereiti prie turinio

Ką daryt?


giena

Rekomenduojami įrašai

Sveiki,

 

esu iš seniau nusipirkus Hertz akcijų (~1500EUR). Kaip žinia, įmonė bankrutuoja ir akcijų vertė smuko ~79%. Europoje ir kitose šalyse įmonės veikla tęsiama.

 

Patarkit ar verta pardavinėti dabar akcijas? Juk neturėtų visose valstybėse bankrutuoti? Vis tiek atsigaus anksčiau ar vėliau?

Nuoroda į komentarą
Bendrinti kitose svetainėse

Labas,

 

Pagal Lietuvos banko reguliavimą investicinių patarimų neturint finansų maklerio kvalifikacijos pateikti negalima, todėl toliau tėra tik mano pamąstymai, o ne siūlymas kaip nors atitinkamai elgtis pirkti – parduoti ar panašiai.

 

Pradžiai glaustai aprašysiu apie įmonę, tiems kas nežino kas ji tokia, bet skaitys pranešimą.

 

Hertz (ticker: HTZ) automobilių nuomos paslaugas atliekanti įmonė, teikianti paslaugas virš 90 metų. Korporacija yra išskaidyta į daugybę dukterinių įmonių, kaip:

 

Hertz Car sales: pardavinėja nurašomas, tačiau dar tinkamas naudoti transporto priemones, kaip reklamuojama – žemiau net rinkos kainų lygio.

Hertz Truck & van: stambiagabaritinių siuntinių paslaugos, įskaitant ir tarptautinius pervežimus.

Hertz Lease: Veiklos nuomai skirtos transporto priemonės. Veiklos nuoma – lizingo bendrovių, teikiama finansinė paslauga, kurios gavėjas įgyja teisę naudotis nuomojamu daiktu iki sutarties pabaigos, arba iki sutarties nutraukimo (jei tą numato sutarties sąlygos). Savo esme veiklos nuoma nedaug skiriasi nuo lizingo (finansinės nuomos). Esminis skirtumas – veiklos nuomos atveju visuomet numatyta tam tikra likutinė vertė, kuomet finansinės nuomos atveju ji yra tik pasirinkimo klausimas. Veiklos nuoma dažniausiai pristatoma kaip paslauga leidžianti naudotis automobiliu ar kitu turtu jo neperkant, tačiau mokant pastovų kasmėnesinį nuomos mokestį.

Hertz Entertainment Services: Viskas ko gali prireikti didelio filmo, televizinės laidos ar kitokio gyvo renginio paruošimui.

Hertz Local Edition: Jūsų „kaimynystėje“ specializuojasi vietinių automobilių nuomos už prieinamą kainą pateikimu

Yra ir daugiau sričių, bet esmę jau galime suprasti, toliau skaičiukai HTZ šiuo momentu:

•  Darbuotojų skaičius 38000

•  Pajamos (piniginiai srautai) per einamuosius 12 mėn: 9,6 milijardo USD

•  Korporacijos kapitalizacija: 123,74 milijono USD

•  Bendrasis pelnas neigiamas -268 milijono USD

•  Volatilumas: mėnesio 32%, metų 29,67%

•  Akcijų kiekis 142 milijonai

•  Akcijos kaina 2020-06-03  0,82USD/vnt.

•  Įmonės “Insider” darbuotojų priklausanti korporacijos dalis 0,70%

 

Lietuvoje Hertz savo veiklą vykdo nuo 2019  kai franšizę įsigijo bendrovė „Autolux“, jiems šiai dienai priklauso 470 automobilių (iš kurių 467 išperkami arba nuomojami). Iš viso darbuotojų 23 ir įmonė (frančizės gavėjas) yra prašiusi VMI ir Sodros teikiamų pagalbinių priemonių dėl karantino.

Anot VZ nuo balandžio jie atleido 14300 darbuotojų JAV (tai sudarė apie pusę visų dirbančių).

Taigi įmonės kapitalizacija taptų neigiama jeigu toliau tęstųsi esama situacija pusmetį. Matematiškai didžiausia tikimybė bankroto dar šiemet. Nereikia pamiršti fakto, kad 2020 Q1 nuostolis buvo didesnis apie 50% nei prognozuota (EPS Estimate – 1.19 kai Actual -1.78). Net jeigu paimtum paskutinius 20 ketvirčių t.y. 5 metus, tai iš 20 ketvirčių net 11 ketvirčių uždaryta nuostolingai... Sunku įsivaizduoti, kas galėtų taip pasikeisti, kad įmonė net turėtų galimybę išgyventi, net nekalbu apie „atsigavimą“. Vis dėlto tai tik mano nuomonė, todėl prašau vadovautis 1 pastraipos nuostata. 

 

Turiu klausimą atgal. Kadangi sakai jog prarado 79% tai suprantu, kad pirkai po maždaug 5USD už akciją, o tokia kaina buvo tik šiais metais. 2014 metų rugpjūčio mėnesį savo grafikuose matau 97,20 USD už akciją kainą. Todėl  nelabai suprantu kaip gauni 79%, nes pagal mane nuo piko prarasta 99% įmonės vertės. Net skaičiuojant nuo šių metų (2020) pradžios kai kainavo 16USD už akciją prarasta vertė ~95%.  Aišku galiu klysti, nes neskaičiavau įvertinant splitų jeigu tokių buvo, tiesiog įdomu iš kur tokie skaičiai.

Nuoroda į komentarą
Bendrinti kitose svetainėse

Prisijunkite prie pokalbio

Galite rašyti dabar, o užsiregistruoti vėliau. Jei turite paskyrą, prisijunkite kad skelbtumėt su savo paskyra.

Svečias
Atsakyti į šią temą...

×   Įkelta kaip turtingas tekstas.   Vietoj to įklijuokite kaip paprastą tekstą

  Leidžiama naudoti tik 75 šypsenėles.

×   Jūsų nuoroda buvo automatiškai įterpta.   Vietoj to rodyti kaip nuorodą

×   Jūsų ankstesnis turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   Paveikslėlių tiesiogiai įklijuoti negalima. Įkelkite arba įterpkite paveikslėlius iš URL adreso.

×
×
  • Sukurti naują...